close

8  کاری که برای نقل مکان به خارج از کشور لازم است

logo
8  کاری که برای نقل مکان به خارج از کشور لازم است


 

8 کاری که برای نقل مکان به خارج از کشور لازم است

بعد از هفته ها، ماه ها، حتی سال ها از خود گذشتگی، سخت کوشی و صبر بالاخره فرصتی برای زندگی کردن در خارج از کشور فراهم شده است.بعد از اینکه این خبر هیجان انگیز را با تمام مخاطبین تلفن تان، دوستان فیس بوک تان و حتی غریبه های توی خیابان در میان گذاشتید، فکر بسته بندی کردن تمام وسایل و اسباب زندگیتان و بردن انها به آن طرف دنیا روی تمام رشته های عصبی تان رژه می روند!

واقعیت این است که برنامه ریزی برای این موضوع می تواند بغرنج و زجرآور باشد. ولی اگر شما جلو تر به فکر آماده شدن باشید، می بینید که کل ماجرا قابل کنترل است. این 8 کار را مرحله به مرحله انجام داده تا نقل مکان به هرکجای دنیا که بخواهید برای تان لذت بخش شود.

 

1. تا جایی که می توانید پول تان را پس انداز کنید.

در نظر بگیرید برای نقل مکان به شهر دیگر چقدر هزینه باید بکنید. حالا تصور کنید می خواهید از این سر دنیا به آن سر آن بروید! هزینه ها شامل درخواست ویزا، بلیط هواپیما، حمل و نقل بین المللی، تهیه خانه و هزینه های اضطراری می باشد که البته ممکن است محدود به این موارد نباشد.

بهترین توصیه این است که هزینه های شش ماه آخر قبل از جابجایی باید به حداقل خود برسد. همچنین خود را برای هزینه های غیر منتظره در ماه های اول ورودتان آماده کنید.

 

2. برای دریافت یا تمدید گذرنامه اقدام کنید.

برای درخواست ویزا باید پاسپورت شما معتبر باشد. مقررات برخی کشور ها بدین صورت است که پاسپورت مسافر حتماً باید 6 ماه اعتبار داشته باشد. اگر انقضای گذرنامه شما بعد از نقل مکان تمام شد، می توانید آنرا در سفارت یا کنسولگری در آن کشور تمدید کنید.

 

3. درخواست ویزا بدهید

قوانین هر کشوری که قصد نقل مکان به آن را دارید خوانده و بدانید برای گرفتن ویزا چه مدارکی مورد نیاز می باشد. که این مدارک بسته به نوع ویزای شما متفاوت خواهد بود.

 

4. برای اطمینان از سلامتی خود پیش از رفتن چکاپ کنید.

برخی کشور ها از ورود برخی دارو ها جلوگیری میکنند و مانع ورود آنها به کشور می شوند. اگر شما بیماری دارید وحتماً باید دارو مصرف کنید، از قبل به تهیه مقدار مورد نیاز آن اقدام کنید و نسخه و دستور پزشک را نیزبه همراه داشته باشید تا در بدو ورود به آن کشور دچار مشکل نشوید.

 

5. تحقیق کنید.

حتی اگر به مکانی که قصد عزیمت به آنجا را دارید کاملاً آشنا هستید، لازم است باز هم بطور گسترده تحقیق کنید. از جمله مواردی که باید در مورد آنها تحقیق کنید:

 

حمل و نقل، انبار کردن وسایل،فریت بار، فروش آنها

آیا می خواهید وسایل زندگی تان را به کشور مورد نظر برده یا در همانجایی که الان هستید آنها را انبار و نگهداری کنید؟ یا شاید هم تصمیم بگیرید برخی از وسایل را بفروش برسانید. با اینحال اگرتصمیم گرفتید که فقط با 2 چمدان و یا ساک عزیمت کنید، تحقیق کنید که در کشور مقصد از کجا می توانید مبلمان، سرویس خواب، وسایل برقی آشپزخانه و ظروف خریداری کنید.

 وسیله نقلیه

آیا می خواهید در شهر جدیدتان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید یا مایلید رانندگی کنید؟ اگر تمایل دارید ماشین داشته باشید، در مورد خرید ماشین یا اجاره آن تحقیق کنید. حتی ممکن است قبل از نقل مکان نیاز به گرفتن گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشید.

اگر هم می خواهید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید، تا جاییکه می توانید در مورد مسیر خطوط اتوبوس و مترو و شارژ کارت ماهانه یا سالانه آنها آگاهی کسب کنید تا هم پول بیشتری پس انداز کرده و هم در شهر جدید گم نشوید!

 

  فرهنگ

اطلاعات جامعی از فرهنگ کشور مورد نظر بدست بیاورید. در مورد تاریخ آن، دولت، هنجارها و قوانین آنجا تحقیق کنید. کتاب ها و فیلم های مربوط به آن کشور را مطالعه کرده و تا جاییکه که می توانید سعی کنید زبانشان را یاد بگیرید.

 

6. اطلاعاتی از بانک های شهر جدید خود بدست بیاورید.

شما می بایست تحقیق کنید تا ببینید بانک های موجود در مقصد مورد نظرتان برای باز کردن حساب چه شرایطی داشته و چه مدارکی نیاز دارند. باز کردن حساب بانکی در شهر یا کشور جدید کاری بسیار دشوار و زمانبر است. برای همین حداقل کاری که می توانید بکنید این است که از قبل از حرکت مدارک مورد نیاز را تا حد امکان آماده کنید.

 

7. از مدارک مهم خود کپی تهیه کنید.

این مدارک شامل گذرنامه، گواهینامه رانندگی، شناسنامه و مدارک پزشکی تان می باشد. دقیقاً زمانیکه انتظارش را ندارید به آنها نیاز خواهید داشت.

 

8. مهمانی خداحافظی ترتیب دهید!

یک مراسم خداحافظی با شکوه برای خانواده و دوستان تان برپا کنید و هیجان خود را برای به یادماندنی ترین تجربه زندگی تان بیرون بریزید. سفر بسلامت!

 

منبع : www.travelandleisure.com

 

مقاله های بیشتر

 

    خیلی ممنون از توضیح خوبتون

    پاسخ
ثبت نظر

 

 

دفتر کارگو

 

آدرس: فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، جنب گمرک تجاری حوزه۲، ترمینال بار شماره۱۴، دفتر کارگو کالا تجارت اسکان
 
  :امور صادرات و فریت بار   
 
021-55678180 -- 021-55678130  
 021-44666922-- 021-51005206  
09386880810
   import@ktscargo.com
 
 

 

 

دفترمرکزی 

 

  دفتر مرکزی : تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیـده به خـیابان مطهری، کوچه مگنولیا پلاک 32 طبقه 3، واحد 10
 
  :امور واردات و ترخیص   
 
021-88815600 - 700  
021-88815800 - 900  
021-8881503   
  info@ktscargo.com 
 
 
کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد