close

حمل بار هوایی

logo
حمل بار هوایی

 

حمل بار هوایی 

و آنچه که باید بدانید:
حمل بار هوایی روشی مناسب برای جا به جایی وسایل سنگین بین مسافت های طولانی است. این کار توسط شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان انجام می شود. برای اینکه با خدمات حمل بار هوایی آشنا شد می بایست در بخش اول با مفهوم بار هوایی آشنا شد.
بارهوایی محموله هایی هستند که توسط افراد یا سازمان ها به شرکت های خدمات بار و یا مستقیماً به شرکت های هواپیمایی تحویل داده می شود تا از طریق خطوط هوایی به مقصد مورد نظر آن ها ارسال گردد. ماهیت بارهوایی نیز متفاوت است و با توجه به نوع آن هزینه و روش ارسال مشخص می شود.

جهت استعلام نرخ صادرات کالا فرم استعلام را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

انواع بارهای هوایی

در قوانین شرکت های هواپیمایی در تمامی کشورها تعریف مشخصی برای هر نوع بار وجود دارد، برخی از محموله ها به دلیل شرایط خاصی که دارند به سختی ارسال می شوند، با این وجود بهتر است با انواع بارهوایی آشنا شویم.

 

بارمعمولی

همان طور که از اسم آن پیداست شامل بارهایی می شود که جابه جایی آن با هواپیما هیچ گونه آسیب یا خطری را به همراه ندارد. این بار شامل، لوازم منزل (به غیر از شکستنی ها)، کاغذ، کتاب، لوازم شخصی، لوازم چوبی یا پلاستیکی، انواع لوازم برقی و کامپیوتری، فرش و... است.

 

بار سبک و حجیم

برخی از بارها هستند که از نظر سنگینی، وزن کمی دارند. اما به نسب وزن، حجم بیشتری داشته و فضای زیادی را اشغال می کنند. به همین دلیل اگر قرار باشد تعداد قابل توجهی از آن جا به جا شود، ممکن است با کمبود مکان برای قرار دادن بار روبرو شد.

 

بارفاسد شدنی

این گونه بارها بسیار حساس می باشند. از این رو شرایط بسیار ویژه ای برای حمل و نقل آن ها در نظر گرفته می شود. اقلامی همچون محصولات کشاورزی، لبنیات، انواع گوشت، انواع دارو و... از این دسته بارها می باشند. یکی از بارهایی که حساسیت بالایی در انتقال آن ها وجود دارد، اعضای بدن انسان است.

 

بار خطرناک

انواع و اقسام مواد اشتغال زا، اسیدی، رادیواکتیو، مواد پلیمیری و.. که انباشته شدن انبوهی از آن در یک مکان با خطرات بسیاری همراه است، جز دسته بارهای خطرناک هستند. برای جابه جا کردن آنها قوانین و مقرراتی تنظیم شده است که می بایست حتماً در حمل بار هوایی طبق آن رفتار کرد.

 

حیوانات زنده و اجساد

از دیگر بارهای هوایی، حیوانات زنده هستند، اغلب حیوانات اهلی همچون سگ، گربه و انواع پرنده در خدمات هوایی انتقال می یابند. تمامی حیوانات می بایست، معاینه شده و گواهی سلامت داشته باشند. علاوه بر این، حمل اجساد نیز از دیگر خدمات بارهای هوایی می باشد.
البته برای حمل اجساد می بایست قبل از انتقال به هواپیما، از کشور مقصد اجازه ورود گرفته وسپس منتقل شوند.

 

 

 انواع روش های حمل بار هوایی

برای حمل بارهوایی از یک کشور به کشوری دیگر روش های مختلفی وجود دارد. شما می توانید با توجه به شرایطی که برایتان مناسب تر است یکی از این روش ها را انتخاب کنید. همچنین در نظر داشته باشید که فاکتور هزینه عامل مهمی در تصمیم گیری شما می تواند باشد.
همان طور که می دانید مهاجرت و جابه جایی کالا از طریق خطوط هوایی هزینه قابل توجهی دارد. به علاوه که نوسانات ارزی نیز در هزینه  بار اثرگذار است. از این رو روش های مختلف خدمات بارهوایی را معرفی کرده ایم.

•    روش اول  DTD: بار از آدرس دقیق فرستنده گرفته شده و به آدرس دقیق گیرنده تحویل می دهند. اصطلاحاً به آن درب به درب می گویند.

•    روش دوم ATD : بار به فرودگاه مبدأ واگذار می شود و به درب آدرس دقیق گیرنده فرستاده می شود.

•    روش سوم ATA : بار هوایی از فرودگاه شهر مبدأ تحویل گرفته شده و به فرودگاه مقصد ارسال می شود.

•    روش چهارم DTA: در این روش از درب آدرس فرستنده تحویل گرفته شده و به فرودگاه مقصد می فرستند.

•    روش پنجم DDP : این روش برای کالاهای تجاری می باشد که شامل خرید، حمل و نقل و تحویل آن می شود.
 

 

نکته

در روش دوم به خاطر داشته باشید که برای بارهای فریت شده تنها 48 ساعت بار رایگان در انبار نگهداری می شود، و در صورتی که بعد از دو روز برای تحویل به فرودگاه مراجعه نکنید، به ازای هر روز مبلغی به عنوان هزینه نگهداری از شما دریافت می شود.

 

   حمل بار هوایی سریع السیر

یک نوع حمل هوایی بار وجود دارد که به آن حمل هوایی اکسپرس می گویند. در این روش بار در مدت 24 الی 48 ساعت از مبداً به هر کشوری در جهان ارسال می شود.
این روش برای بارهایی بین صد الی صد و پنجاه کیلوگرم مناسب تراست. همچنین از طریق سرویس های اینترنتی می توانید به صورت آنلاین مسیر حرکت محموله خود را پیگیری کنید. روش حمل بار هوایی اکسپرس برای تمامی پنج روشی که توضیح داده شد، نیز قابل اجرا است.

 

حمل بار اکسپرس  در حوزه صنعت و تجارت

این نوع جابه جایی بارهوایی برای کالاهای تجاری بسیار مناسب است. کمبود وقت و تحویل سریع کالاهای تجاری از چالش هایی است که اکثر بازرگانان با آن روبرو هستند، به همین دلیل هم شرکت های خدمات بار حمل بارهوایی اکسپرس را ایجاد کرده اند. از طریفی دیگر اکثر مواد فاسدشدنی نیز به همین شیوه به کشورهای مختلف ارسال می شوند.
البته باید این نکته را هم یادآور شد که برای حمل بار به صورت سریع السیر، همواره از اولین پروازی که در دسترس باشد استفاده می شود، به همین دلیل هم انتقال بار به این شیوه  با هزینه بسیار زیادی همراه است. با این وجود برای تاجران و فعالان در صنایع مختلف، همچنان روش کارآمد و مفیدی است.

 

 

 

 حمل بار منظم  Regular

یکی از سرویس های حمل بارهوایی  به سرویس Regular  معروف است. در این سیستم شرکت های هواپیمای یک برنامه منظم برای دریافت و تحویل بارهوایی دارند که طبق آن، انتقال محموله ها را انجام می دهند. این سرویس از خدمات اکسپرس ارزان تر است و تقریبا بین سه الی چهار روز پروسه حمل و نقل هوایی بار انجام می شود.

 

 

 حمل بار Economic

همانطور که از اسم این شیوه پیدا می باشد، روش اقتصادی و کم هزینه ای است. برای افرادی که عجله در ارسال لوازم خود نداشته باشند، روش به صرفه ای می باشد که به نسبت روش اکسپرس و منظم، هزینه کمتری دارد و بین پنج الی هفت روز ارسال بار به طول می انجامد.

 

 

مقاله های بیشتر

 

 

ثبت نظر

 

 

دفتر کارگو

 

آدرس: فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، جنب گمرک تجاری حوزه۲، ترمینال بار شماره۱۴، دفتر کارگو کالا تجارت اسکان
 
  :امور صادرات و فریت بار   
 
021-55678180 -- 021-55678130  
 021-44666922-- 021-51005206  
09386880810
   import@ktscargo.com
 
 

 

 

دفترمرکزی 

 

  دفتر مرکزی : تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیـده به خـیابان مطهری، کوچه مگنولیا پلاک 32 طبقه 3، واحد 10
 
  :امور واردات و ترخیص   
 
021-88815600 - 700  
021-88815800 - 900  
021-8881503   
  info@ktscargo.com 
 
 
کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد