close
logo
ارسال بار هوایی

 

 

 

ارسال بار هوایی

ارسال بار هوایی یکی از خدماتی است که ایرلاین ها به مردم ارائه می کنند. دریافت بار از مبدأ مشخص و ارسال آن به مقصد مور نظر  از طریق خطوط هوایی و به وسیله هواپیما، تعریف مناسبی برای ارسال بار هوایی می باشد.شاید تصور کنید که تمامی لوازم و وسایل به یک طریق مشخص ارسال می شوند. اما باید گفت که با توجه به ماهیت مرسوله های ارسالی، روش حمل بار هوایی نیز متفاوت خواهد بود. به طور کلی بار هوایی به دو روش ارسال می شود.


•    ارسال بار از طریق فریت بارهوایی
•    ارسال بار از طریق کارگو


فریت بار مناسب برای کالاها و لوازم شخصی و وسایل زندگی افرادی است که قصد جابه جایی بین دو کشور را دارند. در صورتی که روش کارگو برای حمل بارهایی است که ماهیت تجاری داشته، و بازرگانان و تاجران برای ارسال کالاهای تجاری خود از این روش استفاده می کنند.

 

معرفی خدمات بار هوایی

اکثر ایرلاین ها علاوه بر جا به جایی مسافران، خدمات دیگری را نیز ارائه می کنند. هر شرکت هواپیمایی به مسافران اجازه می دهد تا مقدار مشخصی بار را همراه خود وارد هواپیما کند. درصورتی که بار شما از وزن مجاز بیشتر باشد، می بایست مبلغی به عنوان اضافه بار، پرداخت کنید.
به همین خاطر شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان برای ارائه خدمات بهتر، ارسال بار هوایی را در بین فعالیت های خود قرار داده اند. به این ترتیب مردم می توانند از طریق خدمات ارسال بار هوایی از حداقل وزن 10 کیلو گرم تا بالای 300 کیلوگرم بار را به راحتی به روش فریت ارسال کنند.


ارسال بارهوایی داخلی

ارسال بار داخلی، یکی از خدمات هوایی است که کالاها و لوازم را از شهرهای مختلف دریافت کرده و به مقاصد داخلی (داخل کشور)  ارسال می کند. در صورتی که قصد داشته باشید تا مرسوله ای را به شهر دیگری ارسال کنید، می توانید از خدمات ارسال بار هوایی داخلی استفاده کنید.
برای ارسال بار داخلی، دو روش وجود دارد. در روش اول می توان با شرکت هایی که خدمات حمل بار هوایی داخلی را برعهده دارند، تماس گرفت و حمل بار  را به آنها بسپارید. در روش دوم نیز به صورت مستقیم به دفاتر ایرلاین های داخلی مراجعه کرده و بار خود را تحویل می دهید. بعد از انجام تشریفات اداری وصدور بارنامه،  وسایل شما به مقصد مورد نظر ارسال می شود.

 

نکات حمل بارهوایی داخلی

برای ارسال بار می بایست، با شرایط و قوانین آن آشنا بود تا به این ترتیب در این پروسه با مشکل مواجه نشوید. در قسمت حمل بار هوایی داخلی معمولاً با مشکلات کمتری روبرو هستیم. به همین دلیل چند نکته که باید در این قسمت به آن ها توجه کنید را عنوان کرده ایم.
    در هنگام مراجعه به شرکت های خدمات بارهوایی، مطمئن شوید که لوازم شما جز بارهای ممنوعه نباشد.
    برخی از شرکت ها در بخش ارسال بار داخلی، معمولاً تعرفه های مناسب تری دارند.
•    از قوانین فرودگاه های داخلی در خصوص بارهوایی  اطلاعات لازم را کسب کنید.
    شرایط حمل بار هوایی ایرلاین ها را بررسی کرده و مناسب ترین گزینه را بین آن ها انتخاب کنید.
•    در هنگام صدور بارنامه توجه کنید که اشتباه یا مشکلی در این بخش پیش نیاید.

 

ارسال بار هوایی خارجی

بار هوایی خارجی مرسوله هایی هستند که در بین خطوط هوایی بین المللی جابه جا می شوند. افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند، لوازم و وسایل زندگی شان را که معمولاً وزن سنگینی دارد، می توانند به صورت هوایی به کشور مورد نظر خود ارسال کنند.
این لوازم بار هوایی خارجی هستند که به صورت فریت فرستاده می شوند. در حقیقت از آن جایی که این گونه بارها بین دو یا چند کشور جابه جا می شوند، با قوانین سخت گیرانه تری در ارسال بار هوایی خارجی روبرو هستیم.

 

نکات ارسال بارهوایی خارجی

بهترین کار برای ارسال بار به مقاصد خارج از کشور، مراجعه به شرکت های خدمات بارهوایی است. به این ترتیب لوازم شما به شیوه اصولی بسته بندی شده، تحویل گرفته می شود و تمامی مراحل اداری و گمرکی آن توسط این شرکت ها انجام می گردد. به این ترتیب می توان با خیال آسوده در زمان مقرر بار خود را در فرودگاه کشور مقصد تحویل گرفت.
به همین دلیل برای اینکه ارسال بار هوایی چالش برانگیز نشود؛ نکات مهم در این بخش را یادآوری کرده ایم .

 

    قبل از هر کاری از شرایط و قوانین فرودگاه مقصد به طور کامل اطلاعات کسب کنید. زیرا فرودگاه های بین المللی هر کدام قوانین خاص خود را دارا می باشند. به طور مثال در کشور ما با توجه به قوانین که وجود دارد، ارسال نوشیدنی های الکل دار مجاز نیست.

    بعد از تحویل بار و بازرسی آن در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، بارنامه ای برایتان صادر می شود. حتماً توجه داشته باشید که در قسمت چپ بارنامه یک شماره سه رقمی (شماره ایرلاین) و شماره هشت رقمی(  کد رهگیری بار) ذکر شده و اشتباهی نداشته باشد.


    به صورت مداوم از طریق کد رهگیری، مسیر محموله خود را پیگیری کنید تا از زمان دقیق رسیدن آن مطلع شوید.

    سعی کنید حتماً کمتر از دو روز بعد از رسیدن بار به فرودگاه مقصد برای تحویل بار مراجعه کنید تا شامل جریمه نشوید.

 

هزینه ارسال بار هوایی

نکته بسیار مهمی که در خصوص حمل و نقل بار هوایی باید بدانید این است که ارسال بار هوایی همواره با هزینه های قابل توجهی روبرو است. به همین دلیل ارسال بار هوایی برای چند دسته از افراد مناسب و مقرون به صرفه می باشد که در موارد زیر، به آن ها اشاره شده است.
    افرادی که قصد دارند تا در کشور دیگری زندگی کنند و فریت بار برای آن ها ارزان تر از خرید مجدد لوازم زندگی در کشور مقصد است.
    افرادی که در حوزه صادرات و واردات فعالیت می کنند و تمام کسانی که برای محصولات خود مشتری خارجی دارند.
•    فریت بار، کارگو و ارسال بار هوایی ، بهترین روش برای تمامی افرادی است که وقت کافی ندارند و می خواهند که مرسوله آن ها به سرعت به مقصد مورد نظر فرستاده شود.


عوامل موثر در هزینه حمل و نقل بار هوایی

هزینه ای که شما بابت حمل بار هوایی پرداخت می کنید، مقدار ثابت و مشخصی نیست. بلکه با توجه به چند عامل مهم در کوتاه مدت تغییر می کند و با نوساناتی مواجه است. بر این اساس عوامل موثر در بخش هزینه و قیمت ها شامل موارد زیر است.


    تعرفه هایی که شرکت های هواپیمایی به صورت دوره ای اعلام می کنند.
    تغییرات قیمتی که در بازار ارز ایران وجود دارد.
    مجموع وزن بار و وزن حجمی آن.
•   در صورتی که بار هوایی جز محموله های ویژه باشد و برای ارسال آن شرایط متفاوتی را باید فراهم کرد، هزینه بیشتری را به همراه خواهد داشت.


در نتیجه می توان دریافت که خدمات بار هوایی از بهترین روش های حمل ونقل و جابه جایی بارهای سنگنین و خرده بار می باشد.

 

بازگشت به صفحه  فریت بار , اضافه بار , فریت مسافری , بسته بندی مسافری

 

نظرات

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
        

ما را در گوگل دنبال کنید

logo-samandehi

 

 

دفتر کارگو ...........................

 

آدرس :  فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) جنب گمرک تجاری حوزه ۲، ترمینال بار شماره ۱۴
تلفن ها : ۵۵۶۷۸۱۸۰
             ۴۴۶۶۶۹۲۲
فاکس : ۵۱۰۰۵۲۰۶
 
تلگرام و واتساپ : ۰۹۳۸۶۸۸۰۸۱۰
ایمیل :    info@ktscargo.com   
         import@ktscargo.com

 

 

 

دفترمرکزی ...........................

 

دفتر مرکزی : تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیده به خیابان مطهری ، کوچه مگنولیا پلاک ۳۲ طبقه سوم، واحد ۱۰
تلفن ها  :  ۸۸۸۱۵۶۰۰   
               ۸۸۸۱۵۷۰۰    
               ۸۸۸۱۵۸۰۰
               ۸۸۸۱۵۹۰۰   
فاکس :    ۸۸۸۱۵۰۳۸
ایمیل :   info@ktscargo.com   
        import@ktscargo.com
 

 

 

 

......................  contact us

 

Kala Tejarat Eskan Co.Ltd
Air Cargo Services
 
Add: Unit 10, 3rd Floor, No. 32, Magnolia St., Qaem Maqam-e-Farahani Ave., Tehran, Iran


Tel: +98.21.88815600, 700, 800, 900