close
logo

میزان اضافه بار در فرودگاه امام خمینی چقدر است؟

میزان اضافه بار در فرودگاه امام خمینی چقدر است؟

قبل از پرواز حتما چمدانها و بسته های خود را وزن کنید و از میزان باری که با خود حمل می کنید مطلع شوید  و بعد به قسمت “baggage weight”  بلیط خودتان توجه کنید تا از مقدار بارمجازی که می توانید با خود حمل کنید،  آگاه شوید. تفاوت مقدار بار شما با میزان بار مجاز قید شده در بلیط ، اضافه بار شماست.
شما می‌توانید در سفرهای هوایی داخلی تا سقف ۲۵ کیلوگرم  بار در کلاس اکونومی  و به مقدار 5 کیلو گرم بار دستی داخل کابین به همراه داشته باشید. در کلاس‌های دیگر مانند بیزنس کلاس یا تجاری  خطوط هواپیمایی‌های ایران‌ایر و ماهان،  میزان بار  به ۴۰ و ۵۰ کیلوگرم و به مقدار 7 کیلوگرم بار دستی  افزایش می یابد.

بار مجاز در اکثر پروازهای خارجی تا سقف ۳۰ کیلو بار همراه می باشد. ولی  در برخی  ایرلاین‌ها، میزان بار به ۴۰ کیلو افزایش یافته است و در نظر داشته باشید در بعضی از ایرلاین ها  کمتر از 30 کیلوگرم اعلام شده است .در هر صورت به یاد داشته باشید اگر می‌خواهید ۴۰ کیلو بار همراه ببرید، حتما بار را در دو چمدان تقسیم کنید.

 

بار مجاز در KLM

میزان بارمجاز برای کلاس اکونومی ۲۳ کیلویی و دو چمدان ۲۳ کیلویی برای بیزنس اعلام کرده است.

 

بار مجاز در  ترکیش ایرلاین

بار مجاز ترکیش ایرلاین برای کلاس بیزنس  30 کیلوگرم و در پروازهای اکونومی تا 20 کیلوگرم کاهش می یابد و در همه کلاسهای پروازی می توانید تا 7 کیلوگرم بار دستی همراه داشته باشید.

 

 میزان بار مجاز در لوفت‌هانزا

 در  کلاس اکونومی یک چمدان ۲۳ کیلویی، برای کلاس پرمیوم اکونومی ۲ چمدان ۲۳ کیلویی، برای کلاس بیزنس ۲ چمدان ۳۲ کیلویی و در فرست‌کلاس ۳ چمدان ۳۲کیلویی مجاز است.

 

 میزان بار مجاز در ایرلاین های  قطر‌ایرویز و امارات

در کلاس اکونومی بار مجاز حداکثر ۳۰ کیلو و کیف دستی ۷ کیلو و در بیزنس‌کلاس ۴۰ کیلو بار و باردستی ۱۵ کیلویی و در فرست‌کلاس ۵۰ کیلو بار و باردستی برابر دو کیف دستی ۱۵ کیلویی مجاز است.

 

بار دستی با بار اصلی چه تفاوتی دارد؟

به مقدار باری که با خود به داخل کابین هواپیما مبرید بار دستی گفته می شود ، که اندازه و حجم آن در هر ایرلاین متفاوت است. در بعضی مواقع بدلیل عدم آگاهی مسافران مجبور هستند قسمتی از وسایل خود را  به قسمت بار منتقل کنند. بنابراین در مورد  قوانین مربوط به بار داخل کابین ایرلاین خود را پیش از سفر مطلع شوید.

 

میزان بار دستی در ایرلاین‌های ایرانی

 در ایرلاین‌های داخلی مثل ماهان و ایران‌ایر میزان بار  دستی ۵ کیلوگرم داخل کابین و برای بیزنس کلاس  ۷ کیلو داخل کابین در نظر گرفته‌اند.

 

 

 

دفتر کارگو

 

آدرس: فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، جنب گمرک تجاری حوزه۲، ترمینال بار شماره۱۴، دفتر کارگو کالا تجارت اسکان
 
  :امور صادرات و فریت بار   
 
021-55678180 -- 021-55678130  
 021-44666922-- 021-51005206  
09386880810
   import@ktscargo.com
 
 

 

 

دفترمرکزی 

 

  دفتر مرکزی : تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیـده به خـیابان مطهری، کوچه مگنولیا پلاک 32 طبقه 3، واحد 10
 
  :امور واردات و ترخیص   
 
021-88815600 - 700  
021-88815800 - 900  
021-8881503   
  info@ktscargo.com 
 
 
کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد