close

صادرات زعفران به کانادا

logo

 

صادرات زعفران به کانادا

صادرات زعفران به کانادا یا دیگر کشورهای جهان موضوعی است که برای انجام آن، ابتدا باید با قوانین صادراتی و واردتی آن کشور آشنا شوید. برای صادرات این گیاه خوش رنگ و خوش عطر و گران قیمت به کانادا باید تمام قوانینی که این کشور برای واردات کالا وضع کرده است، رعایت گردد.

با رعایت این قوانین می توانید یک تجارت بی دردسر داشته باشید. قصد ما در این مقاله آشنا کردن هرچه بیشتر شما با قوانین صادرات زعفران به کشور کانادا و فریت بار به کانادا است.

 

قوانین صادرات زعفران به کانادا

این قوانین شامل مراحلی می باشد که حتما باید قبل از صادر کردن کالا صورت بگیرد. اول از همه باید با تولید کننده زعفران در زمینه مقدار، بسته بندی و قیمت زعفران به توافق برسید. سرمایه گذاری روی زعفران به دلیل ارزش مالی زیادی که دارد، نیازمند به تجربه و مهارت خاصی می باشد.

بعد از آن باید با سازمان غذا و دارو (FDA) جهت برچسب گذاری زعفران برای واردات و توزیع آن، تماس بگیرید. این سازمان اطلاعات تغذیه ای و محتویات مربوط به بسته بندی های زعفران و مواد تشکیل دهنده آن ها را بررسی می نماید.

باید تمام مشخصات تولید کننده زعفران وارد شده به کانادا را در سازمان غذا و دارو(FDA) ثبت نمایید. در این سازمان نام تمام کسانی که ادویه جات را وارد ایالات متحده و کانادا می کنند، ثبت می شود. برای واردات زعفران به ایالات متحده و همچنین کانادا هیچ محدودیتی وجود ندارد و تجار هر مقدار زعفرانی که بخواهند می توانند وارد این کشور کنند.

صورتحساب گمرکی کانادا یا هر سندی که معادل آن باشد، برای کلیه محموله های تجاری وارد شده به کانادا بسیار لازم و ضروری است.

اسنادی مانند اسناد شرکت های باربری جهت ترخیص کالا از گمرک ( کنترل بار و بار نامه) نیز از دیگر اسناد مهمی است که دولت کانادا هنگام وارد کردن زعفران به کانادا از تجار می خواهد تا آن را ارائه دهند.

در این کشور محصولاتی که با سلامتی افراد ارتباط دارند مانند مواد غذایی حتما باید دارای مجوز و گواهینامه بوده و آزمایشات بیشتری روی آن ها انجام شود.

در سایت www.cbsa-asfc.gc.ca/menu-eng.html تمام اسناد و مدراک مورد نیاز برای واردات زعفران به کانادا ثبت شده و می توانید مطالعه کنید.

 

 

قیمت زعفران در کانادا

در قیمت گذاری زعفران کیفیت و نوع بسته بندی محصول بسیار با اهمیت است و باعث تغییر قیمت آن می شود. قیمت گذاری روی این محصول در کانادا بر اساس قیمت آن در ایران انجام می شود. این قیمت در هر دوره از زمان بنا بر شرایط مختلف تغییر می نمایید و نمی توان یک قیمت ثابت برای آن در نظر گرفت. از جمله عواملی که بر روی قیمت زعفران تاثیر گذار هستند عبارتند از؛

 • نوسانات نرخ ارز
 • تقاضای جهانی و داخلی زعفران
 • عرضه زعفران
 • قوانین و مقررات
 • کیفیت زعفران
 • نوع بسته بندی
 • تعرفه های گمرکی کشورهای وارد کننده زعفران
 • میزان عرضه کشورهای رقیب در بازار

 

 

بهترین روش صادرات زعفران به کانادا

بهترین روش برای صادرات زعفران در حجم زیاد، ارسال هوایی بار بوسیله کارگو می باشد. بنابراین بهتر است تجار در این زمینه با شرکت های حمل و نقل هوایی همکاری داشته باشند.

شرکت کالا تجارت اسکان با ارائه خدمات  فریت بار و کارگو، این اطمینان را به مشتریان و تجار خود می دهد که بار و محموله آن ها در سلامت و امنیت کامل به مقصد رسانده و تمام تشریفات گمرکی و مراحل ترخیص بار را در کانادا برایشان طبق قانون مقررات آن کشور انجام خواهند داد.

 

 

شرایط ارسال زعفران به کانادا

در کشور کانادا دما و آب و هوا، در شهرها و مناطق مختلف بسیار با هم متفاوت می باشند. مثلا زمستان ها در این کشور، ممکن است، در نواحی با آب و هوای قاره ای تا حدی سرد، در برخی از مناطق بسیار گرم و در مناطق غیر ساحلی نیز تا 6 ماه از سال زمین پوشده از برف باشد. این در حالی است که در قسمت هایی از این کشور، تمام طول سال می‌تواند برفی باشد.

بنابراین به خاطر داشتن چنین اقلیم خاصی، این کشور به عنوان بزرگ ترین واردکنندگان مواد غذایی و همینطور ادویه جات در جهان شناخته شده است. از این رو صادرات زعفران به کانادا یکی از صادرات رایج به این کشور می باشد.

شرایطی که باید رعایت شود تا کشور کانادا به محصولی اجازه ورود دهد.

 

 1. دریافت شماره کسب و کار واردات/صادرات خود را از آژانس درآمد کانادا

این شماره به عنوان یک پارامتر در اختیار شرکا قرار می گیرد تا در طول معامله و واردات و صادرات از آن استفاده نمایند. این کد به شما این امکان را می دهد تا برای صادرات زعفران به کانادا، یک حساب کاربری در آژانس عمکلرد کاندا ( CRA) داشته باشید.

 1. مشخص کردن نوع کالای وارداتی به کانادا

این اطلاعات کمک می کنند تا تعرفه ها و عوارض گمرکی برای محصول صادراتی شما تعیین شود.

 1. تعیین کشور مبدا کالاهای وارداتی

باید نام کشوری که زعفران را از آنجا وارد کانادا می کنید در لیست کشورهایی که اجازه صادرات کالا با کانادا را دارند، وجود داشته باشد .

 1. تعیین استفاده یا عدم استفاده از خدمات کارگذاری گمرک
 2. بررسی کالاها توسط آژانس خدمات مرزی کانادا(CBSA) جهت کنترل، تنظیم یا عدم ممنوعیت کالای وارد شده
 3. اطمینان پیدا کردن از علامت گذاری و برچسب گذاری کالاهای وارداتی
 4. داشتن شماره طبقه بندی تعرفه گمرکی ۱۰ رقمی
 5. تعیین تعرفه گمرکی برای کالاهای وارداتی و تعیین نرخ عوارض قابل اعمال برای هریک از اقلام
 6. دریافت گواهی های مبدا، فاکتورها و سایر اسناد مورد نیاز
 7. تعیین ارزش کالاهای وارداتی
 8. تعیین روش حمل و نقل و ارتباط با شرکت
 9. تعیین شود آیا کالا مشمول عوارض یا مالیات دیگر مانند مالیات بر خدمات و خدمات (GST) می شود یا نه؟
 10. در نهایت منتظر بمانید تا رسیدن محموله یتان را به شما اطلاع دهند.

 

ثبت نظر

 

 

دفتر کارگو

 

آدرس: فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، جنب گمرک تجاری حوزه۲، ترمینال بار شماره۱۴، دفتر کارگو کالا تجارت اسکان
 
  :امور صادرات و فریت بار   
 
021-55678180 -- 021-55678130  
 021-44666922-- 021-51005206  
09386880810
   import@ktscargo.com
 
 

 

 

دفترمرکزی 

 

  دفتر مرکزی : تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیـده به خـیابان مطهری، کوچه مگنولیا پلاک 32 طبقه 3، واحد 10
 
  :امور واردات و ترخیص   
 
021-88815600 - 700  
021-88815800 - 900  
021-8881503   
  info@ktscargo.com 
 
 
کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد