close

فریت بار مسافری

logo

 

 

فریت بار

فریت بار مسافری و هزینه ارسال بار هوایی

فریت بار به حمل ونقل کالا که از طریق قطار، کشتی و یا هواپیما گفته می شود و معمولا بیشتر برای ارسال بار از طریق هواپیما و برای بارهای غیر تجاری و یا مسافری استفاده می شود. در واقع مسافران برای ارسال هوایی بار اضافه خود از فریت بار هوایی استفاده می کنند که هم از طریق ارسال با هواپیمای باربری و یا هواپیمای مسافری – تجاری انجام می شود.

 

ارسال بار هوایی

فریت بار مسافری به باری گفته می شود که از فرودگاه ها و خطوط هوایی بدون اینکه همراهی داشته باشد و با هزینه ای نسبتا کم و ناچیز و به عنوان بار اضافه به مقصد ارسال می شود. نکته مهم اینکه که برای این نوع بار باید بارنامه صادر شود برای کسب اطلاعات در خصوص این قوانین از مشاورین کالا تجارت اسکان کمک و راهنمایی بگیرید.

 

 

 

مراحل فریت بار

مراحل فریت بار به شرح ذیل می باشد :

 مراجعه به دایره فریت در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) چند روز قبل از تاریخ حرکت خود و گرفتن اجازه ورود بار به محوطه از مسئول فریت

 بردن بار به دایره ارزیابی گمرک و انجام تشریفات گمرکی

 گرفتن پته سبز گمرکی و مراجعه به دفاتر شرکتهای حمل و نقل بار هوایی در بیرون از فریت جهت گرفتن بارنامه و تگ بار

 مراجعه به دایره فریت جهت چسباندن تگ بار برروی کالا و اتمام کار

 

 

 

نکات مهم فریت بار

مسافرین محترم می بایست به چند نکته مهم ذیل توجه داشته باشند :

مسافری که شرکت هواپیمایی خاصی را برای مسافرت خود انتخاب می کند لزوماً نباید با همان شرکت هواپیمایی بار خود را فریت نماید و حق انتخاب با خود مسافر می باشد.

از دادن پته سبز گمرکی به افراد غیر مسئول برای زدن بارنامه جداٌ خودداردی نمائید و حتماً شرکتهایی را که دارای مجوز می باشند و مکان آنها در فرودگاه مشخص شده است را برای این کار انتخاب کنید .

گمرک جمهوری اسلامی ایران هزینه ای برای انجام تشریفات گمرکی دریافت نمی کند و فقط برای صدور پته کالای فریتی مبلغ هزارتومان دریافت می نماید . هزینه اصلی فریت بابت بارنامه می باشد که می بایست با شرکت حملی که این کار را انجام می دهد تسویه نمود.

شرکتهای هواپیمایی برای کسب سود بیشتر بارنامه های خود را به آژانس های حمل و نقل بارهوایی می دهند تا برای آنها بازاریابی کنند . تفاوت قیمت در مسیری مشخص به دلیل رقابت آژانسها با یکدیگر می باشد به همین دلیل شخص مسافر قبل از بارنامه زدن می بایست قیمت را از آژانس های مختلف در مسیرهای مختلف استعلام و سپس نسبت به بارنامه زدن اقدام نماید .

از آوردن کالاهایی که ارسال آنها ممنوع می باشد خودداری نمائید تا در سالن فریت دچار مشکل نگردید .

 

تحویل بار به مقصد

عواملی که در رسیدن بار مسافری به مقصد تاثیر می گذارند عبارتند از:
 تعداد پرواز هایی که شرکت های هواپیمایی از ایران دارند.
 رزرو شرکت هواپیمایی که بار جهت حمل به مقصد مورد نظر مسافر، به آن شرکت سپرده شده است
 قوانین ترانزیت کالا در کشور ثالث
 فریت بارهای مسافری تقریبا ۴ تا ۵ روز لازم دارند تا کالا را به مقصد مورد نظر مسافر برسانند.

مراحل تحویل بارهای مسافری در مقصد

ابتدا باید با تماس گرفتن با شرکت هواپیمایی مورد نظر و یا استعلام از اینترنت ،از رسیدن بار های خود به مقصد اطمینان حاصل کرده و با در دست داشتن مدارک و کارت شناسایی معتبر اقدام به دریافت بار خود کنید.
بهتر است از قوانین فرودگاه های کشور مقصد مطلع باشید چراکه ممکن است با قوانین کشور ما متفاوت باشد . پس لطفاً قبل از هر اقدامی برای تحویل بار خود، از قوانین کشور مقصد مطلع شوید . برای بدست آوردن این اطلاعات می توانید با مشاورین شرکت ارسال بار هوایی کالا تجارت اسکان تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

 

فریت بار

 

نحوه بسته بندی صحیح بار در فریت مسافری

بسته بندی بار باید به گونه ای انجام گیرد که تا جایی که امکان دارد از تکان خوردن و حرکت بار در داخل آن پیشگیری شود .جهت بسته بندی لوازم شکستنی مانند ظروف آشپزخانه و قاب عکس بهتر می باشد که برای بسته بندی آن ها از چندین لایه نایلون حباب دار استفاده گردد تا به خوبی آن ها را محافظت کند و همین طور فضای باقی مانده در داخل کارتن بهتر می باشد که با یونولیت پر گردد .
برای کالاهای بزرگ وحجیم مانند مبلمان و چوب اسکی و غیره محافظت با چندین لایه فوم ونایلون حباب دار با هدف پیشگیری از آسیب رسیدن به محموله ارسالی باید به خوبی انجام شود. در بعضی موارد نیز کالاهای چوبی شما که به امریکا و کانادا ارسال می شود ممکن است نیاز به سم پاشی داشته باشند. به همین خاطر بهتر است بسته بندی کالا های خود را بدست متخصصین شرکت ارسال بار هوایی کالا تجارت اسکان در بخش بسته بندی واگذار کرده و از سالم ماندن لوازم خود اطمینان داشته باشید. بسته بندی کالاهای خطرناک نیز تابع شرایط خاص مقررات بین المللی است.


 

زمان مناسب برای ارسال بار

در این خصوص باید بگوییم که در فرودگاه امام خمینی پذیرش بار از ساعت ۸ صبح تا یک ونیم بعد از ظهر روزهای شنبه تا چهار شنبه انجام می گیرد .

برای فریت کردن بار آیا الزامی به حضور شخص مسافر است؟

برای جواب این سوال باید گفت, حضور مسافر برای فریت بار الزامی می باشد ولی در صورت عدم حضور شخص مسافر, حضور یکی از اقوام درجه اول مسافر و به همراه داشتن مدارک شناسایی, تصویر بلیت و پاسپورت مسافر الزامی می باشد.

 

هزینه فریت بار

هزینه فریت بار و قیمت تمام شده ارسال بار هوایی بستگی :

1- وزن بار که البته باید به این نکته توجه داشته باشید در محاسبه علاوه بر وزن حقیقی (که همان وزن بار روی باسکول یا ترازو است)، وزن حجمی( ابعاد بار بعد از بسته بندی ) نیز در نظر گرفته خواهد شد . بطور مثال بار بسته بندی شده با یک متر مربع حجم و سایز ، 167 کیلو گرم محاسبه خواهد شد و...

حجم بار  وزن حقیقی وزن حجمی
60 سانتی متر مربع 50 کیلوگرم 50 کیلوگرم
70 سانتی متر مربع 50 کیلوگرم 57 کیلوگرم
80 سانتی متر مربع 100 کیلوگرم 100 کیلوگرم
100 سانتی متر مربع 100 کیلوگرم 167 کیلوگرم

 

2-  نرخ ایرلاین + نرخ کشور مبدا و مقصد و فاکتورهای دیگری مثل AWB ، SCC،  MMA و TVC بطور مثال :

وزن حجمی بار ایرلاین + مقصد نرخ فریت بار
50 کیلوگرم ماهان +استانبول 2340000 تومان
50 کیلوگرم ایران ایر +فرانکفورت 3700000 تومان
50 کیلوگرم ایران ایر + لندن 4250000 تومان
100 کیلوگرم ایران ایر + لندن 7500000 تومان

نرخ های بالا حدودی محاسبه شده برای استعلام هزینه یا کارشناسان کالا تجارت لطفا تماس بگیرید.

 

هزینه های اضافه در فریت بار

به غیر از هزینه ای که برای هر کیلوگرم بار محاسبه می گردد دیگر هزینه های بار نامه اضافه می گردد، به شرح زیر است :
1- مبلغ بارنامه ای که جهت هر ایرلاین متفاوت می باشد.

2- مبلغ مالیات ارزش افزوده

3- هزینه حمل با تراک (اگر بخش از فرایند حمل به صورت زمینی وبه وسیله کامیون انجام گیرد).

4- بارهای خاص مانند کالاهای خطرناک ،حیوانات زنده و جنازه نیز هزینه های مربوط به خود را دارند

برای گرفتن مشاوره و استفاده از خدمات ما باشماره های ۸۸۸۱۵۸۰۰ و ۸۸۸۱۵۷۰۰ , ۸۸۸۱۵۶۰۰ لطفا تماس بگیرید.

 

کالاهای ممنوعه در فریت بار

لوازمی که حمل آنها برای ایمنی هواپیما ایجاد خطر می کند مثل : اسپری, عطر, ادکلن, شامپو ها, انواع نرم کننده ها, انواع مواد آرایشی, الکل, ترشی جات ها و سرکه

کالاهای ممنوعه، مانند: طلا و نقره، سنکهای قیمتی و عتیقه جات, نسخه های خطی , تابلو های منیاتوری, آثار هنری اصیل, قالی و قالیچه های قیمتی وهر نوع اشیاء تاریخی و جزء میراث و آثار فرهنگی و تاریخی ممنوع میباشد

اسلحه ومهمات و تجهیزات نظامی

خروج انواع فیلم , سی دی و .... فقط با داشتن مجوز از وزارت ارشاد قابل ارسال می باشد.

 

محاسبه نرخ فریت بار

 

در محاسبه ی نرخ بار چند مورد موثر هستند:
 به میزان وزن و حجم بار

 به ایرلاینی که آن را حمل خواهد کرد
 تعرفه کشورهای مبدا و مقصد

 

 

 

محاسبه وزن بار در فریت بار

معمولا برای استفاده از نرخ بهینه از نقطه شکست استفاده می شود که در نزدیکی نقاط تخفیف باشد . مثلا اگرشخص مسافر 90 کیلوگرم بار فریت داشته باشد, بهتر است از نرخ 100 کیلوگرم استفاده کند .برای اطلاع از نرخ فریت بار و مطلع شدن از محاسبه نرخ , با ما در ارتباط باشید

کمترین میزان وزن بار یا همان وزن بار مینیمم

این وزن با توجه به کشوری که قصد ارسال بار دارید متفاوت است و وزن میان یک تا ده کیلوگرم را در نظر میگیرند.

وزن بار نرمال

فریت بار بیشتر از ده کیلوگرم را می گویند که از وزن 10 کیلوگرم تا 30 کیلوگرم می باشد ، محاسبه هزینه آن نیز مانند وزن بار مینیمم براساس کشور که قصد سفر یا مهاجرت به آن را دارید محاسبه می گردد.
وزن بار45 کیلوگرم : این وزن برای فریت بارهایی می باشد که وزن آن بالای 35 کیلوگرم می باشد کاربرد دارد که بصورت اتوماتیک 45 کیوگرم برای آن در نظر گرفته می شود .پس در این حالت وزن 45 کیلوگرم به صرفه تر می باشد.
وزن 100 کیلو گرم : برای فریت بار به وزن 100 تا 300 کیلوگرم یک هزینه ثابت در نظر گرفته می شود.
وزن 300 کیلوگرم : هزینه فریت بار 300 کیلوگرم می توان گفت که هزینه آن از فریت های بارهای 100 کیلوگرمی کمتر می باشد. این به آن معنا می باشد که با افزایش وزن بار هزینه هر کیلو گرم از آن کاهش می یابد.
بالاترین وزن، وزن بالای 1000 کیلوگرم می باشد که اصطلاحا به آن تناژ می گویند که به دلیل وزن زیاد بالا که معمولا شامل لوازم منزل می باشد که با توجه افزایش و یا کاهش هر کیلوگرم قیمت آن متفاوت می باشد.

 

 

 

 

فریت بار به آمریکا

اکثر مهاجرین به آمریکا، تمایل دارند که وسایل خود مثل: لوازم منزل و یا ابزار کار را با خود به مقصد حمل کنند، برای همین اولین چیزی که باید در نظر بگیرند بسته بندی مناسب لوازم و وسایل است.

هزینه فریت بار به آمریکا

ورود لوازم دست دوم به آمریکا رایگان است و فقط با پرداخت 30 الی 40 دلار برای صدور قبض انبار می تواید بار خود را دریافت کنید و هزینه گمرکی دیگری ندارید.

 

فریت بار به استرالیا

نکته مهم در فریت بار به استرالیا این است بار شما باید عاری از هرگونه آلودگی باشد . به همین دلیل مسافرین محترم باید در بسته بندی لوازم و اثاثیه خود دقت کافی را به خرج دهند. برای هرگونه رفع هرگونه سوال با مشاورین شرکت کالاتجارت اسکان لطفا تماس بگیرید

هزینه فریت بار به استرالیا

هزینه فریت بار بستگی به مقدار بار و شهر مقصد شما دارد و اینکه شما از پرداخت گمرک معاف هستید.

 

فریت بار به کانادا

یکی از موارد مهمی که شما باید در موقع ورور به کشور کانادا انجام دهید، اعلام بار به گمرگ کشور کانادا و تکمیل فرم مخصوص بار است. د ر کشور کانادا هم مسافرین محترم می توانند وسایل و اثاثیه خود را بدون پرداخت هیچگونه مبلغی فریت بار کنند.

نرخ فریت بار به کانادا

برای محاسبه و اطلاع درست از هزینه و نرخ فریت بار به کانادا می بایست در ابتدا وزن بار خود را محاسبه و براساس آن با در نظر گرفتن نرخ شرکتها ی هواپیمایی برآورد حدودی داشته باشید و این نکته را هم در نظر بگیرید که شرکتهای هواپیمایی داخلی فریت بار مستقیم تا کانادا را ارائه نمی دهند و باید تا کشور واسط حمل و از آنجا با شرکتهای دیگر هواپیمایی به کانادا حمل شود . از مشاوره و راهنمایی های کارشناسان کالا تجارت اسکان برای جلوگیری از اتلاف هزینه و وقت بهره ببرید.

 

فریت بار به آلمان

برای ارسال بار و یا اضافه بار مسافری پیشنهاد ما استفاده از سرویس فریت بار شرکتهای هواپیمایی داخلی مثل ایران ایر و یا ماهان است که از نظر قیمت مقرن به صرفه تر و کیفیت سرویس خوبی برخوردار هستند. نرخ فریت بار به آلمان هم بستگی به وزن، حجم بار وشهر مقصد دارد . از خدمات عالی کالا تجارت اسکان جهت ارسال بار وفریت کردن بار و کالای خود بهره ببرید.

 

فریت بار به امارات

اگر قصد ارسال کالا و یا بار تجاری و یا بار مسافری و شخصی خود را به کشور امارات دارید باید توجه داشته باشید که نرخ فریت و ارسال بار هوایی بستگی به انتخاب شهر بطور مثال دبی و یا ابوظبی .....بر اساس مسافت دارد و همچنین نرخ شرکت های هواپیمایی نیز متفاوت است پس جهت مشاوره و راهنمایی با کارشناسان کالا تجارت اسکان لطفا تماس بگیرید . همچنین میتوانید برای محاسبه دقیق وزن بار خود از ابزار انلاین کالا تجارت استفاده کنید .

 

فریت بار به ترکیه

برای ارسال بار به ترکیه باید به این نکته توجه داشته باشید که سرویس فریت بار فقط برای بار و کالاهای شخصی استفاده می شود و شامل ارسال بار تجاری از ترکیه به ایران و یا بالعکس نمی شود. برای محایبه دقیق وزن بار و بسته ها و نرخ فریت بار تا استانبول به صفحه محاسبه نرخ فریت بار مراجعه بفرمایید.

خدمات کالا تجارت اسکان

بسته بندی کالاهای تجاری و مسافری به بهترین نحو ( اقلام مورد مصرف اعم از: کارتن، صندوق چوبی و فلزی، نایلون حباب دار ضربه گیر و پالت}

خدمات شرکت کالا تجارت اسکان در خبرگزاریها : فریت بار
برای گرفتن مشاوره و استفاده از خدمات ما باشماره های ۸۸۸۱۵۸۰۰ و ۸۸۸۱۵۷۰۰ لطفا تماس بگیرید

 

 

مقاله های بیشتر

 

 

 

 

 

 

 

  لطفا درباره خدمات فریت بار و تعرفه ها بیشتر توضیح دهید

  پاسخ

  میزان وزن فریت بار چقدره

  پاسخ

  شما مشاوره هم دارید؟

  پاسخ

  ?salam. hozore shakhs dar ferit kardan bar lazeme

  پاسخ

  با سلام

  پاسخ

  ما خودمون میتونیم انتخاب کنیم که با چ هواپیمایی ای ارسال بشه؟

  پاسخ

  سلام

  پاسخ

  میزان باری که میتونیم ببریم چقدره؟

  پاسخ

  سلام در روز های تعطیل هم ارسال بار انجام میشه؟

  پاسخ

  مشاورین ما با شماره شما تماس خواهند گرفت

  پاسخ

  هزینه فریت بار به آمریکا حدودا چقدر است

  پاسخ
ثبت نظر

 

 

دفتر کارگو

 

آدرس: فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، جنب گمرک تجاری حوزه۲، ترمینال بار شماره۱۴، دفتر کارگو کالا تجارت اسکان
 
  :امور صادرات و فریت بار   
 
021-55678180 -- 021-55678130  
 021-44666922-- 021-51005206  
09386880810
   import@ktscargo.com
 
 

 

 

دفترمرکزی 

 

  دفتر مرکزی : تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیـده به خـیابان مطهری، کوچه مگنولیا پلاک 32 طبقه 3، واحد 10
 
  :امور واردات و ترخیص   
 
021-88815600 - 700  
021-88815800 - 900  
021-8881503   
  info@ktscargo.com 
 
 
کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد