close

فریت بار برای چه گروه افرادی مقرون به صرفه است

logo
فریت بار برای چه گروه افرادی مقرون به صرفه است

 

آیا می دانید فریت بار مسافری برای چه گروه افرادی مقرون به صرفه است؟

این خیلی مهم است که بدانیم حمل بار به صورت فریت بار مسافری به صرفه است یا اینکه بارمان را به صورت بار همراه با خودمان داخل پرواز ببریم. اغلب ایرلاین ها تا سقف 25 الی 30 کیلوگرم اجازه حمل بار همراه مسافر را به شما میدهند و اگر بار شما مازاد بر این مقدار باشد باید به ازای هر کیلو مبلغی بین 10 الی 15 دلار بسته به ایرلاین و مقصد شما و یا مبلغی در حدود 100 دلار به ازای هر بسته باید بابت ارسال بار به خارج از کشور پرداخت کنید.پس بهتر است قبل از پرداخت هزینه فریت بار به خارج از کشور برای حمل بار خود تفکر و برنامه ریزی کنید. این بدین منظور است که کالای های شخصی و ضروری خود را به صورت همراه با خود در چمدانمان حمل کنیم و بارهای اضافی را به صورت فریت بار مسافری ارسال کنیم.

 

مراحل ارسال بار مسافر به خارج از کشور

  برای فرستادن بار خود از طریق فریت بار مسافری به خارج از کشور به صورت حمل و نقل هوایی باید از بلیط  و پاسپورت خود یک کپی تهیه کرده و همراه با لیست عدل بندی ( پکینگ لیست) بهفرودگاه امام خمینی بروید.لازم به ذکر است که برای تهیه پکینگ لیست مسافری حتما لازم نیست آن را با فرمت خاصی تهیه کنیم. برای فریت بار مسافری تنها نوشن لیست اقلامی که قصد دارید آنها را ارسال کنید و تعداد بسته آن ها کافی می باشد.

حتما به خاطر داشته باشید که قبل از ارسال بار به فرودگاه ،بار مسافری شما باید دارای بسته بندی مناسبی باشد، در غیر این صورت هندلینگ ایرلاین از پذیرش بار شما جلوگیری میکند.

هنگامی که به فرودگاه امام خمینی مراجعه نمودید و مراحل فریت بار یا همان تشریفات گمرکی صادرات هوایی توسط همکاران ما انجام گردید یک پروانه گمرکی جهت صدور بارنامه صادر میشود تا توسط آن برگ سبز / پروانه صادراتی، آژانس صدور کننده بارنامه میتواند بارنامه حمل هوایی را صادر کند. در این بارنامه که MAWB نام دارد اطلاعات فرستند، گیرنده، مبدا،مقصد و ماهیت کالا نشان داده میشود. بعد از صدور بارنامه و تهیه تگ های روی بسته ، می بایست کالا را جهت نهایی کردن پروسه فریت بار مسافری ایکس ری نمود.

بازرسی کالا توسط حراست فرودگاه امام خمینی با کمک دستگاه ایکس ری و سگ های مواد یاب انجام می شود و حضور فرستنده و یا نماینده قانونی وی الزامی است.

پس از ایکس ری نمودن کالا رویه فریت بار مسافری به خارج از کشور به اتمام رسیده است و شما با در دست داشتن بارنامه خود میتوانید کالا را در مقصد تحویل بگیرید. بدیهی است که تنها گیرنده مشخص شده در بارنامه میتواند در فرودگاه مقصد کالای خود را تحویل بگیرد، پس در درج اطلاعات گیرنده بر روی بارنامه حتما دقت کنید. در نظر داشته باشید که برای ارسال کالای خود باید بسته بندی مناسب و مورد تائید ایرلاین را داشته باشید تا هنگام رسیدن بار به مقصد کالای خود را سالم تحویل بگیرید.

 

 

مقاله های بیشتر

ثبت نظر

 

 

دفتر کارگو

 

آدرس: فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، جنب گمرک تجاری حوزه۲، ترمینال بار شماره۱۴، دفتر کارگو کالا تجارت اسکان
 
  :امور صادرات و فریت بار   
 
021-55678180 -- 021-55678130  
 021-44666922-- 021-51005206  
09386880810
   import@ktscargo.com
 
 

 

 

دفترمرکزی 

 

  دفتر مرکزی : تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیـده به خـیابان مطهری، کوچه مگنولیا پلاک 32 طبقه 3، واحد 10
 
  :امور واردات و ترخیص   
 
021-88815600 - 700  
021-88815800 - 900  
021-8881503   
  info@ktscargo.com 
 
 
کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد