close

خدمات بار هوایی

logo
خدمات بار هوایی

 

 

تخصص ما خدمات بار و ارسال بار هوایی خارجی است

 

شرکت کالا تجارت اسکان در زمینه ارسال بار هوایی داخلی ( داخل کشور) هیچگونه فعالیتی ندارد

 

 

خدمات بار هوایی

اگر بخواهیم به طور کلی به این سوال پاسخ بدهیم، باید گفت که خدمات بارهوایی زمانی انجام می شود که اشخاص حقیقی یا حقوقی نیاز داشته باشند تا لوازم و یا بار خود را به صورت هوایی بین دو نقطه جا به جا کنند. این خدمات می تواند به به صورت خدمات داخل کشور یا بین المللی انجام شود.
نکته بسیار مهم این است که خدمات بارهوایی را شرکت های هواپیمایی انجام می دهند. در برخی موارد هواپیمایی ها با شرکت هایی که خدمات بار ارائه می کنند قرار دارد بسته و شما به واسطه ارتباط با اینگونه شرکت ها و دفاتر، محموله ها و لوازم خود را ارسال می کنید.
عمدتاً خدمات بارهوایی برای انتقال بار، به کشورهای دیگر صورت می گیرد. بر این اساس با قوانین و شرایطی نیز همراه است. برای درک بهتر از این موضوع و نحوه استفاده از خدمات بار، در این بخش با ما همراه باشید.

 

انواع خدمات بار هوایی

میزان باری که قرار است به یک مقصد مشخص از طریق مسیرهای هوایی ارسال شود، به ماهیت بار ارسالی و شخص یا اشخاصی که آن را ارسال می کنند، بستگی دارد. بر همین اساس هم خدمات حمل و نقل هوایی بار نیز تغییر شکل می دهد. از این رو با بهتر است با روش های جابه جایی بارهوایی آشنا شوید.

 

فریت بار

فریت بار یکی از روش های ارسال بار هوایی است. افرادی که قصد دارند برای مهاجرت به کشور دیگری سفر کنند، نیاز است تا لوازم زندگی خود را نیز به مقصدشان انتقال دهند، فریت بار برای این اشخاص در نظر گرفته شده است.
مردم می توانند از حداقل 45 کیلوگرم وسیله تا بالای 300 کیلوگرم را به صورت خدمات فریت بار به کشور مورد نظرشان ارسال کنند. فریت بار مزایای زیادی دارد که به چند مورد آن اشاره شده است.

•    ارسال بار بدون حضور مسافر

•    صرفه جویی در هزینه های مهاجرت

•    قابلیت ارسال به کشورهای مختلف

•    کاهش خطر آسیب پذیری لوازم در حمل بار هوایی

 

کارگو

اگر شرکت ها و بازرگانان بخواهند که انواع و اقسام کالاهای تجاری را از کشورهای دیگر وارد کرده و یا به مقاصد مختلف صادر کنند، می بایست از کارگو استفاده نمایند. پس در واقع کارگو ارسال هوایی برای میزان باری است که ماهیت تجاری دارد.


از آن جایی که ارسال کالای های تجاری به مراتب با چالش های بیشتری نسبت به فریت بار همراه است، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. عواملی که در قیمت کارگو تأثیرگذار است به شرح زیر می باشد:

•    نوع کالای تجاری

•    وزن بار و اندازه آن

•    مسافت بین دو کشور مبداً و مقصد

•    قوانینی که بین هر دوکشور فرستنده و دریافت کننده وجود دارد

•    شرایط و نرخ شرکت های هواپیمایی فعال در حوزه کارگو

 

 

خدمات بار

صرفاً خدمات بار هوایی به ارسال آن متنهی نمی شود. یکی از مهم ترین خدمات، بسته بندی بارهوایی است. چه برای فریت بار و چه برای کارگو، شرکت های خدماتی می بایست لوازم و کالاهای تجاری را به صورت تخصصی بسته بندی کرده و مهر خود را بر روی محموله ها درج نمایند.
بسته بندی بار هوایی  در دو بخش انجام می شود.

•    بسته بندی اولیه

•    بسته بندی ثانویه

 

 بسته بندی اولیه:

هم در روش فریت بار و هم در روش کارگو، لوازم و کالاها باید در بهترین حالت ممکن بسته بندی شوند، تا آسیبی به آن ها وارد نشود. در بسته بندی اولیه، با استفاده از کارتن، کاغذ، مقوا، سلفون، جعبه های پلاستیکی یا چوبی و... بسته بندی می شوند.

  بست بندی ثانویه:

بعد از بسته بندی در مرحله اول به منظور مقاوم سازی و کاهش خطر آسیب پذیری، بار را پالت بندی میکنند. به این ترتیب این وسیله مانند یک محافظ عمل کرده و لوازم به درستی کنار هم چیده می شوند. در برخی موارد، نیز جعبه های چوبی محافظ، برای کالاها ساخته می شود.

 

خدمات بار هوایی فرودگاه مهرآباد

در ایران شرکت های هواپیمایی  در فرودگاه های ایران خدمات فریت بار و کارگو را ارائه می کنند. با برخی از این شرکت ها می توانید به صورت مستقیم در ارتباط بوده و کارهای ارسال بار را شخصاً انجام دهید. اما از آن جایی که افرادی که درگیر مهاجرت هستند و بازرگانان وقت زیادی برای انتفال بار ندارند، ازشرکت های خدمات بارهوایی استفاده میکنند.

قطعاً مراجعه به شرکت های خدمات بارهوایی، مزایای زیادی به همراه خواهد داشت که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

•    صرفه جویی در وقت و هزینه

•    اطمینان خاطر از جابه جایی سالم لوازم

•    بهره مندی از بیمه های حمل و نقل بار

•    بهره مندی از بسته بندی صحیح و اصولی لوازم

•    انجام تمامی امور گمرکی توسط شرکت های خدمات بار

 

مشاوره در شرکت خدمات بار هوایی

در ارسال کالا و بار برای فریت و کارگو، می بایست قبل از هر چیز از خدمات مشاوره شرکت های خدمات بار استفاده کرد. هر کشوری قوانین گمرکی منحصر به خود را دارد که ممکن است به طور کامل با آن آشنا نباشید، از این رو مشاوره برای این کار توصیه می شود.

با مشاوران و کارشناسان شرکت کالا تجارت اسکان جهت استعلام نرخ و تعرفه ها وچگونگی ارائه خدمات بار با شماره های ۰۲۱۸۸۸۱۵۶۰۰ و ۰۲۱۸۸۸۱۵۷۰۰ تماس بگیرید.

 

  محموله های ممنوعه

در راستای بحث مشاوره باید گفت که ورود بعضی از کالاها و لوازم به بسیاری از کشورها ممنوع می باشد، در صورتی که از این موضوع اطلاع نداشته باشید، حتماً با جریمه های سنگین روبرو خواهید شد. به طور مثال ورود مشروبات الکلی به کشور ما مجاز نیست.
از سوی دیگر کالاهایی همچون اسلحه، مواد شیمیایی و... نیز قوانین جداگانه ای برای حمل و نقل دارند که باید از آن ها مطلع بود.

 

 

مقاله های بیشتر

 

 

ثبت نظر

 

 

دفتر کارگو

 

آدرس: فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، جنب گمرک تجاری حوزه۲، ترمینال بار شماره۱۴، دفتر کارگو کالا تجارت اسکان
 
  :امور صادرات و فریت بار   
 
021-55678180 -- 021-55678130  
 021-44666922-- 021-51005206  
09386880810
   import@ktscargo.com
 
 

 

 

دفترمرکزی 

 

  دفتر مرکزی : تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیـده به خـیابان مطهری، کوچه مگنولیا پلاک 32 طبقه 3، واحد 10
 
  :امور واردات و ترخیص   
 
021-88815600 - 700  
021-88815800 - 900  
021-8881503   
  info@ktscargo.com 
 
 
کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد