close
logo

 

خدمات بار چیست؟
جا به جایی کالا و لوازم شخصی بین کشورها، یکی از مهم ترین مشکلات تاجران و افرادی است که قصد مهاجرت دارند. در حال حاضر شرکت های هواپیمایی ایرانی و خارجی، بخشی با عنوان خدمات بار هوایی تشکیل داده اند که، محموله ها لوازم و کالاهای گوناگون را به روش های مختلف به مقاصد مورد نظر ارسال می کنند.
خدمات بار شامل لیست گسترده ای از فعالیت های است مانند :کارگو، فریت بار، ارسال بار هوایی، امور گمرکی و ترخیص کالا، خدمات بسته بار هوایی و خدمات صادرات و واردات هوایی  که شرکت کالا تجارت اسکان  خدماتی همچون کارگو، فریت بار، بسته بندی بار و... را به مشتریان خود ارائه می دهند.
 
بار هوایی
بار هوایی در اصل لوازم و کالاهای بسته بندی شده ای هستند که در شهر مبدأ برای آنها، بارنامه صادر می شود. این بسته ها طی یک قراردادی که بین شرکت ارسال کننده بار و فرستنده آن صورت می گیرد، توسط خطوط هوایی به مقصد مورد نظر ارسال می شود.
معمولاً اکثر ایرلاین ها به هر مسافر اجازه می دهند تا بیست و سه الی سی کیلوگرم بار با خود همراه داشته باشد، در صورتی که چمدان و لوازم شما وزن بیشتری داشته باشد باید برای وارد کردن لوازم به هواپیما، جریمه اضافه بار پرداخت کنید.

نحوه انتقال بار اضافه
اگر لوازم شما وزن زیادی داشته دارد و برای حمل آن مجبور به پرداخت جریمه گزافی هستید بهتر است از فریت بار استفاده کنید. یکی از خدمات بار که شرکت های هواپیمایی ارائه می دهند، فریت کردن و جا به جایی لوازم سنگین است. از جمله فعالیت های فریت کردن بار می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    فریت بار به آمریکا
•    فریت بار به استرالیا
•    فریت بار به کانادا
 
خدمات بار هوایی کارگو
یکی از خدمات بار ایرلاین ها، کارگو می باشد. کارگو عملکردی شبیه به فریت بار دارد با این تفاوت که در خدمات کارگو، کالاهای تجاری بین کشورها جا به جا می شود. اکثر مشتریان کارگو، تاجران و افرادی هستند که فعالیت های بازرگانی و خرید و فروش انجام می دهند.
بنابراین حمل بار هوایی به صورت فریت بار و کارگو در در شرکت های هواپیمایی انجام می شود.
 
نحوه محاسبه نرخ بار هوایی
هزینه حمل بار هوایی بر اساس وزن آن محاسبه می شود. معمولاً کمترین وزن بار باید بین یک تا ده الی یازده کیلوگرم باشد، تا بتوان آن را از طریق فریت بار ارسال کرد. اگر بار کمتر از 45 کیلوگرم باشد به همین میزان وزن قیمت آن محاسبه می شود.
هرچه وزن بار هوایی بیشتر باشد، هزینه کمتری برای فریت کردن بار در نظر گرفته می شود، به طوری که اگر بار شما 300 کیلوگرم یا بیشتر باشد، مبلغ کمتری به نسبت بار 100 کیلوگرمی پرداخت خواهید کرد.

هزینه بارهوایی با کارگو
افرادی که برای ادامه زندگی به یک کشور دیگر سفر می کنند، وسایل خود را از طریق فریت بار به شهر محل زندگی خود می فرستند. اما کارگو برای ارسال کالاهایی استفاده می شود که ماهیت تجاری دارند. این لوازم عموماً هم وزن زیاده دارند و هم به تعداد بالا ارسال می شوند.
به همین دلیل برای جابه جایی آن از هوایپماهای مخصوص استفاده می شود و نرخ بارهوایی متفاوت از فریت بار محاسبه می گردد. عواملی همچون، میزان کالا و شرایط گمرک شهر مبدأ و مقصد در هزینه بارهوایی کارگو تأثیرگذار است.

خدمات صادرات هوایی
یکی از خدمات بار، فعالیت آن در زمینه صادرات به کشورهای دیگر است. راه های متفاوتی برای صادرات وجود دارد که از ایمن ترین و سریع ترین آن ها، صادرات بارهوایی است. شرکت هایی که صادرات هوایی را برعهده دارند، با هماهنگی با شرکت های هواپیمایی،  بارنامه محصولات و کالاهای خروجی را صادر کرده و محموله های صادراتی را به کشورهای دیگر صادر می کنند.
با توجه به اینکه اکثر صادرات ایران را مواد غذایی تشکیل می دهد و ماندگاری این مواد از کالاهای دیگر کمتر است، بنابرین بهترین راه ارسال آن ها ، خدمات بار هوایی است. صادرات محصولات کشاورزی، محصولات لبنی، تجهیزات کارگاهی، انواع حیوانات و... بخشی از فعالیت های صادراتی می باشند.

خدمات واردات هوایی
واردات هوایی نیز بخشی از خدمات شرکت های هواپیمایی است. عملکرد آن مشابه صادرات هوایی است، با این تفاوت که در بخش خدمات هوایی واردات، کالاها و محصولات، توسط  دفاترخدمات هوایی فعال در خارج از کشور بارنامه گرفته و در کشورما دریافت می شود.

بررسی خدمات بسته بندی بار
یکی دیگر از خدمات بار هوایی، بسته بندی آن است. به این ترتیب زمانی که به سالن دریافت کارت پرواز می روید، می توانید با مراجعه به بخش بسته بندی کالاها، برای بسته بندی بار خود اقدام کنید.
بسته بندی بار یکی از خدمات ارزنده شرکت های هواپیمایی است. اگر تجربه سفرهای متعدد با هواپیما را داشته باشید مشاهده می کنید که بارشما هنگام انتقال به هواپیما آسیب می بیند، بسته بندی بار از این اتفاق جلوگیری کرده و بار را سالم و ایمن به مقصد می رساند.


خدمات انتقال بار بدون مسافر
فریت کردن بار زمانی اتفاق می افتد که شخصی قصد سفر به یک کشور دیگر را داشته باشد و بلیط تهیه کند. به عبارتی دیگر فریت بار همراه با مسافر انجام می شود. به طوری که چند روز زودتر از ورود شما وسایلتان به شهر مقصد می رسد.
اما یکی از خدمات بار برای مردم، ارسال و دریافت بار بدون مسافر است. برای این کار باید ابتدا بار شما توسط کمرگ بررسی و تأیید شود. سپس می توانید برای ارسال به یکی از شرکت های هواپیمایی مراجعه کنید.

خدمات بار در بخش امانت
خدمات امانت بار در تمامی فرودگاه ها انجام می شود. بر این اساس، غرفه هایی برای امانت بار در نظر گرفته شده است که وسایل وبسته های شما را در مدت زمان مشخصی نگهداری می کند. نرخ امانت، به ازای ساعاتی که بار در غرفه ها نگهداری می شود، محاسبه می گردد.

قوانین و مقررات خدمات بار
•    حضور مسافر در خدمات فریت بار الزامی است.
•    بار مورد نظر باید به خوبی بسته بندی شده و آماده ارسال باشد.
•    در خدمات بار، لوازم ممنوعه نباید بارنامه شده و ارسال شوند.
•    همه روزه به غیر از پنج شنبه و جمعه اداره کمرگ بارهای هوایی را پذیرش کرده و دریافت می کند.
•    در صورتی که بار توسط کارگو ارسال شود، صاحب بار باید هزینه بار را قبل از پرواز پرداخت نماید.
•    شرکت های کارگو و فریت بار، بارها را بیمه کرده و در صورت خسارت باید پاسخگوی فرستنده باشند

 

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
 
      فریت بار
 
      

logo-samandehi

 

 

 

دفتر کارگو ...........................

 

آدرس :  فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) جنب گمرک تجاری حوزه ۲، ترمینال بار شماره ۱۴
تلفن ها : ۵۵۶۷۸۱۸۰
             ۴۴۶۶۶۹۲۲
فاکس : ۵۱۰۰۵۲۰۶
 
تلگرام و واتساپ : ۰۹۳۸۶۸۸۰۸۱۰
ایمیل :    info@ktscargo.com   
         import@ktscargo.com

 

 

 

دفترمرکزی ...........................

 

دفتر مرکزی : تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیده به خیابان مطهری ، کوچه مگنولیا پلاک ۳۲ طبقه سوم، واحد ۱۰
تلفن ها  :  ۸۸۸۱۵۶۰۰   
               ۸۸۸۱۵۷۰۰    
               ۸۸۸۱۵۸۰۰
               ۸۸۸۱۵۹۰۰   
فاکس :    ۸۸۸۱۵۰۳۸
ایمیل :   info@ktscargo.com   
        import@ktscargo.com
 

 

 

 

......................  contact us

 

Kala Tejarat Eskan Co.Ltd
Air Cargo Services
 
Add: Unit 10, 3rd Floor, No. 32, Magnolia St., Qaem Maqam-e-Farahani Ave., Tehran, Iran


Tel: +98.21.88815600, 700, 800, 900